Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Εύκολη νίκη με 3-0 για τους Νέους

Ακόμα μια νίκη, με σκορ 3-0, πέτυχε η ομάδα Νέων του ΗΡΑΚΛΗ απέναντι στην ομάδα της ΚΑΒΑΛΑΣ που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Μίκρας στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Football League.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Σαράφογλου στο 32΄ λεπτό, αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ κατάφερε να πετύχει 2 ακόμα γκολ με τον Στεφανίδη στο 66΄ λεπτό και να "κλειδώσει" ουσιαστικά την νίκη στο 78΄ με γκολ του Φεντάνη.
Την 21η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Κ20 της Football League, ο ΗΡΑΚΛΗΣ θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας αγώνα την ομάδα της ΚΑΛΛΟΝΗΣ.
ΗΡΑΚΛΗΣ ( Παγώνης) : Μαυρομιχάλης, Ραφαηλίδης (82΄Μπαιράμης), Λεφίδης, Λαβιδάς, Σταφυλλίδης (72΄Καιδατζής), Λέκος, Στεφανίδης, Σαράφογλου, Φεντάνης (79΄Κυρικτσης), Μαυρίδης, Θόρια.
ΚΑΒΑΛΑ (Δερβεντζής) : Τιγγίρης, Κόσκολος, Μήτσιος (λ.τ 18΄Ιωαννίδης), Κύγλης, Χατζόπουλος, Σαπανίδης, Παπαζώτος, Χρυσαλίδης, Μπουμπέκι (68΄Καραπάνος), Μπλιός, Παπαδόπουλος.