Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

"Η μεγαλύτερη νίκη που έχουμε κάνει"

Μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα ανάμεσα στον ΗΡΑΚΛΗ και το Μαρούσι ο προπονητής των κυανόλευκων, Θωμάς Κωστόπουλος, τόνισε στην επίσημη ιστοσελίδα του Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ.
«Ήταν ένα μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ιστορικές ομάδες. Θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη νίκη που έχουμε κάνει μέχρι τώρα. Ξεκινήσαμε νευρικά το πρώτο ημίχρονο ενώ παράλληλα οι δύο διαιτητές μας φόρτωσαν με φάουλ (3-11). Αλλάξαμε αμυντική τακτική στη συνέχεια και με σύνθετες άμυνες προστατεύσαμε τους παίκτες μας στη συνέχεια. Στο δεύτερο ημίχρονο ηρεμίσαμε είχαμε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας σε άμυνα και επίθεση και με σωστές επιλογές καταφέραμε να βάλουμε εύκολα καλάθια. Στο τέλος δείξαμε χαρακτήρα και πάθος παίρνοντας μια σπουδαία νίκη. Από αύριο συγκεντρωνόμαστε στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Ευχαριστούμε το Μαρούσι για τη φιλοξενία του που ήταν άψογη και μέσα σε αγωνιστικά πλαίσια η παρουσία του κόσμου στο γήπεδο».