Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Live Ηρακλής- Γάζωρο 2-0

Ο Ηρακλής υποδέχεται τον Εθνικό Γαζώρου. Δείτε την εξελιξη του αγώνα και όσα συμβαίνουν στο Καυταντζόγλειο απο το iraklis-news.blogspot.com

86′ ΓΚΟΟΛ κλειδώνει την νίκη ο Σιατραβάνης μέσα απο την μιρκή περιοχή σουτάρει και κάνει το 2-0
82′ Γκολ για τον Ηρακλή αλλά έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ
81′ Εξαιρετική ατομική προσπάθεια απο τον Τσιλιανίδη που έκανε ότι ήθελε μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά η παράλληλη σέντρα που επιχείρησε δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του
79′ Σουτ του Σιατραβάνη υπερβολικά άουτ
78′ Στην θέση του Ματσούκα ο Τσιλιανίδης
74′ Στο έδαφος ο Κοσμίδης με αποτέλεσμα να μπαίνει μέσα το ιατρικό τιμ για τις πρώτες βοήθειες
71′ Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα

67′ Σουτ του Ζαχόρα στην κλειστή γωνία του Μέλκα που διώχνει σε κόρνερ
65′ Δεύτερη αλλαγή ο Γιάρολιμ βγαίνει και μπαίνει ο Πουρτουλίδης
63′ Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Ονουάτσι μπαίνει ο Σιατραβάνης
62′ Στην θέση του Νύρλου μπαίνει ο Παπαδόπουλος. Ολοκληρώνει τις αλλαγές ο Μάκης Κατσαβάκης

60′ Διαμαρτυρίες απο τον Ματσούκα για πέναλτι αλλά ο διαιτητής δεν το δίνει
56′ Σκληρό μαρκάρισμα στον Ονουάτσι προκαλεί έντονες αντιδράσεις απο τους παίκτες του Ηρακλή που ζητάνε κάρτα. Τελικά ο διαιτητής δίνει μόνο το φάουλ
- Στην άκρη του γηπέδου κάνουν προθέρμαση οι Σιατραβάνης, Κυριάκος και Πουρτουλίδης
51′ Σουτ του Λίμα κοντράρει αρχικά η μπάλα και στην συνέχεια ο Ζαχόρα έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ
50′ Πεσμένος στο χορτάρι ο Νύρλος μετά απο δυνατό μαρκάρισμα
- Με μία αλλαγή ο Γάζωρος μπαίνει ο πρώην παίκτης του Ηρακλή, Κωνσταντινίδης, στην θέση του Γαϊδαρτζή
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου:

38′ Πολύ δυνατό σουτ του Ναστέφσκι ο οποίος έκανε σουτ στην κίνηση έξω απο την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει δίπλα απο το δοκάρι του Κηπουρού
35′ Kίτρινη ο Νύρλος για μαρκάρισμα στον Ονουάτσι
30′ Έχει τον έλεγχο του αγώνα ο Ηρακλής χωρίς να έχει καταφέρει να φτάσει στο κάτι παραπάνω
28′ Λείπει η μεγάλη φάση πέρα απο το γκολ
20′ Στην θέση του Τζούριτς ο Κοσμίδης
18′ Τρίτο κόρνερ για τον Ηρακλή

14′ Καλή στιγμή με τον Ζαχόρα να κάνει το σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ
7′ Kόρνερ για τον Ηρακλή. Πρώτο στον αγώνα. Γιάρολιμ εκτελεί ο Μπάμπα πέφτει αλλά ο διαιτητής θεωρεί ότι έκανε θέατρο και του δίνει κίτρινη κάρτα
5′ Πέναλτι για τον Ηρακλή! Ζαχόρα εκτελεί ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ αγαλμα ο Μέλκας με συρτό σουτ ο επιθετικός του Ηρακλή ανοίγει το σκορ και τρέχει στην θύρα 10
3′ Σέντρα του Ναστέφσκι μπλοκάρει ο Κηπουρός αλλά έχει προηγηθεί οφ-σάϊντ
- Mε κίτρινες εμφανίσεις οι φιλοξενούμενοι και τις κλασσικές “κυανόλευκες” ο Ηρακλής

ΗΡΑΚΛΗΣ : Κηπουρός, Μπριλάκης, Σαββίδης,Μπουκουβάλας,Κοντοδήμος, Λίμα, Μπάμπα, Ζάχορα,Γιάρολιμ, Ονουάτσι, Ματσούκας